Szkoła artystyczna "Etiuda"

Zapisy trwają

Serdecznie witamy na stronie internetowej Szkoły Artystycznej "Etiuda"

Od 1 października 2010 w Skawinie rozpoczynamy nową przygodę z muzyką i tańcem.  Naszą pasją jest przybliżanie świata muzyki i tańca w ramach zajęć artystycznych prowadzonych przez wykwalifikowana kadrę pedagogiczną. Pragniemy podzielić się z Państwem naszą wiedzą, zainteresowaniami i zaangażowaniem, a naszym celem jest wychowanie wrażliwych odbiorców i współtwórców sztuki.

Od 1 września 2011 zapraszamy także do naszego oddziału w Krakowie, gdzie można zapisać się na indywidualne lekcję instrumentu oraz śpiew.

Na zajęcia muzyczne i taneczne zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zajęcia taneczne będą obejmowały balet klasyczny, jazz, funky oraz taniec ludowy.
Koncerty, wydarzenia kulturalne i warsztaty artystyczne stworzą nową przestrzeń realizacji wspólnych marzeń.

Zapisy do szkoły trwają. Zapraszamy serdecznie!!!

Nasi nauczyciele

Aneta Wielkiewicz- Dyrek- fortepian

Założycielka Szkoły Artystycznej „Etiuda”. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Podyplomowego Studium Mistrzowskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ukończyła Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne. Pracowała jako nauczyciel fortepianu oraz akompaniator w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej I i II stopnia oraz Zespole Szkół i Placówek Oświatowych „Scherzo” . Aktywnie bierze udział w projektach muzycznych koncertując w kraju i zagranicą. Prywatnie interesuje się literaturą.

Agnieszka Krawczyk- skrzypce

Agnieszka Krawczyk w 2009 roku ukończyła krakowską Akademię Muzyczną.
Od wczesnych lat studenckich specjalizuje się w przekazywaniu nabytej
wiedzy młodszym pokoleniom muzyków.Ma na swoim koncie koncerty na rozmaitych festiwalach
(m.in.organizowane corocznie "Dni Bachowskie", Forum Musicum we Wrocławiu, coroczny
małopolski festiwal Muzyka zaklęta w Drewnie, "Na Gotyckim Szlaku" i
"Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej" w Szczecinie). Współpracuje z
Capellą Cracoviensis, Krakowską Operą Kameralną jak również innymi
polskimi zespołami w Białymstoku, Warszawie, Wrocławiu. Koncertuje w
kraju i za granicą.

Oskar Kozłowski- gitara

Oskar Kozłowski kształcił się u Andrzeja Modrzejewskiego i Michała Nagy'a na Akademii Muzycznej w Krakowie. Był współzałożycielem Tria Gitarowego Concentio, dla którego dokonał szeregu transkrypcji. Współtworzył zespół Brazil Brazil, zajmujący się muzyką z kręgu bossa novy, prezentujący tematy A.C.Jobima czy L.Bonfy. Współpracował m.in. z Ładą Gorpienko i Lidią Jazgar z krakowskiego środowiska piosenki autorskiej. Współtworzy zespół String Thing, prezentujący akustyczną muzykę na bazie tematów bałkańskich i jazzowych, dla tego zespołu komponuje również utwory.
Ponadto koncertuje solo oraz w rozmaitych składach kameralnych z innymi instrumentami, aranżując szereg utworów na duety czy tria z gitarą. Aktywnie zajmuje się też działalnością dydaktyczną.

Maria Chojkowska- Boguszewska- fortepian

Anna Suder- fortepian

Ewelina Rudziewicz- balet klasyczny, jazz, taniec współczesny

Zuzanna Michno- flet poprzeczny

Piotr Bzyk Sokołowski- gitara elektryczna

Renata Pawlik- śpiew

Iwona Mozul- gitara

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej- Instytut Wychowania Muzycznego oraz Nauczyciel Dyplomowany. Od lat specjalizuje się w uczeniu dzieci gry na gitarze. Posiada ogromne doświadczenie w pracy z młodzieżą, stosując nowatorskie metody pracy. Była współorganizatorem Nowohuckiej Wiosny Gitarowej, stale doskonali swój warsztat uczestnicząc w kursach i seminariach.

Piotr Majewski- wokal ROZRYWKOWY

Nauką śpiewu zajmuje się już od 13 lat. W pracy z wokalistami najważniejsze jest indywidualne podejście do każdego ucznia. Każdy głos ludzki tak jak jest jedyny i niepowtarzalny, tak potrzebuje swojej indywidualnej drogi kształcenia. Chęć zaśpiewania czegoś ma swoje źródło w myśli dlatego drugim ważnym elementem pracy nad głosem jest przekaz – interpretacja – emocje. To co dla wykonawcy jest ważne w piosence, to czym chce się podzielić z publicznością, to stanowi o prawdziwym artyzmie. To dwa filary w kształceniu wokalistów dla Piotr Majewskiego
Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Krakowie na wydziale wokalnym i Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Po skończeniu studiów współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni jako aktor wokalista. Podczas zagranicznych tournee występował w Szwajcarii i Niemczech w "The Best of MUSICALS 2008"-reż. D. Welterlen Die GASTSPIEL GERHARTZ GMBH oraz "Hair" rez. J.Staniek. Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne i muzyczne z dziećmi, studentami i dorosłymi według swojej autorskiej metody.

Julia Kukuczka- fortepian

Anna i Bogusław Popowicz- ATELIER SZTUK PIĘKNYCH